Kabine toplantısı sona erdi: Ekonomide yol haritası

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen Kabine toplantısında, öğretmenlerin kadro tahsisine ve atama takvimine dair detaylar ele alındı. Toplantı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 13 Şubat’ta Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) 14 Şubat’ta ise Mısır’ın başkenti Kahire’ye yapacağı ziyaretlerin öncesinde görüşüldü. Toplantı 3 saat 15 dakika sürdü. Milli Eğitim Bakanlığı’nın branş bazlı çalışmaları da yakında gerçekleştireceği belirtiliyor. Toplantıda, iç ve dış siyasette öne çıkan konular da masaya yatırıldı. Terörle mücadele kapsamında yurt içi ve sınır ötesindeki operasyonlar gözden geçirilirken, 31 Mart öncesi seçim güvenliği için alınacak tedbirler tartışıldı.

Ekonomideki yol haritası da kabine toplantısında ele alındı. Enflasyonla ve fahiş fiyatlarla mücadele konusunda atılacak adımlar değerlendirildi. Ayrıca, Türkiye’nin İsrail’in Gazze’de yaptığı katliamı durdurmak için yürüttüğü diplomasi, insani yardımın Gazze’ye ulaştırılması ve yaralıların tahliyesi gibi konular da istişare edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısında alınan kararları açıklıyor:

Bir taraftan iyice yaklaşan 31 Mart seçimleri ilgili çalışmalarımızı yürütürken diğer yandan ülkemizi büyütme çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Turizm geliri yüzde 17 arttı, 57 milyon turist geldi. Turizmde bu tarihi başarıları muhalefetin ve bazı çevrelerin turizmi baltalamaya yönelik menfi kampanyalarına rağmen elde ettik.

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir