HÜDA PAR: 4 büyükşehirde başkan adayı çıkarmayacağız

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Ankara’daki Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde partisinin 31 Mart yerel seçimlerine katılacak belediye başkan adaylarını tanıttı ve seçim beyannamesini açıkladı.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına tepki gösteren Yapıcıoğlu, “Zalimler tek saf halinde siyonizmin arkasını kolluyor, ona destek oluyor” diye konuştu.

“Halkın hizmetinde olması gereken belediyeler, maalesef kimileri tarafından kişisel ve grup menfaatleri için bir rant kapısı haline getirilmiştir” diyen Yapıcıoğlu, “Halkımızın bu gidişattan rahatsız olduğunu görüyor ve diyoruz ki çaresiz değilsiniz. Hizmete talibiz, dürüst belediyecilik ve gerçek hizmet inşallah bizimle olacak. Halkımızın dürüst belediyecilik ve gerçek hizmetle tanışma vakti gelmiştir” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından partisinin 5’i büyükşehir olmak üzere 27 il ve 58 ilçe belediye başkan adayını tanıtan Yapıcıoğlu, “Ankara ile 3 büyükşehirde, büyükşehir belediye başkan adayı çıkarmayacağız. Bu iller büyüklük sırasına göre İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa” diye konuştu.

Yapıcıoğlu, partisinin Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adayının Kerbela Şanlı, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayının Mehmet Çalhan, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayının Bülent Dinç, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayının Veysel Yavuz, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayının ise Kenan Çil olduğunu açıkladı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir