Murat Yetkin: Anketlere mi inanalım, mitinglere mi?

Gazeteci, yazar Murat Yetkin, 14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala, anketler ve mitinglerdeki kalabalık üzerinden seçimleri kimin kazanacağını yorumladı.

“Anketlere bakacak olursak baş başa yarış devam ediyor. Çoğu anket Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nu yüzde 45 civarında gösteriyor ama her ikisi de mevcut koşullarda 14 Mayıs’taki ilk turda seçilememe endişesinden sıyrılmış değil” diyen Yetkin, şu ifadeleri kullandı:

“Şimdi bir de siber savaş yöntemleriyle karalama kampanyası iddiaları çıktı ortaya. Muharrem İnce ve Sinan Oğan seçimin ilk turda bitip bitmemesinde rol oynayacak.

Erdoğan elindeki bütün iktidar gücüyle bastırırken Kılıçdaroğlu ve ortakları hem sosyal medya hem de miting alanlarında vatandaşla temas arıyor. Erdoğan miting alanında göründüğünde Cumhur İttifakı mitingleri kalabalık toplayabiliyor. Görünmediğinde bakanlar, vekiller hüsrana uğruyor.

Millet İttifakı mitingleri ise daha canlı. Bakıyorsunuz Kılıçdaroğlu, yanında Ekrem İmamoğlu ile bir şehirdeyken aynı anda Meral Akşener yanında Mansur Yavaş ile bir başka şehirde konuşuyor. Mitingleri karşılaştırdığınızda sanki Kılıçdaroğlu anketlerin gösterdiğinden daha önde görünüyor. Seçimin kaderini, herkesin başını ellerinin arasına alıp elini vicdanına koyacağı son üç gün belirleyecek. Sadece döviz kuru, faiz filan değil, ülkenin geleceği öyle belirlenecek.” 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir