Berberin acı intikamı! Milliyetçi siyasetçi tuhaf saç stiliyle gündem oldu: En kötü saç kesimi..

Estonya milliyetçi partisi EKRE üyesi olan ve daha önce 2020-2021 yılları arasında Çevre Bakanı olarak görev yapan Rain Epler ülkesinde yabancı düşmanlığı ve ırkçılığı teşvik etmekle suçlanıyor.

Ülkesinde, politikaları azınlık grupları arasında endişe yaratsa da ülke dışındaki insanlar için en dikkat çekici yanı saç kesimi.

ABD merkezli Politico gazetesinde yer alan bir makale, geçtiğimiz hafta Estonya parlamentosuna milletvekili olarak seçilen fakat siyasi söylemlerinden çok ilginç saç kesimiyle tanınan milliyetçi siyasetçi Rain Epler’i gündeme getirdi.

SAÇI PERUK GİBİ GÖRÜNSE DE GERÇEK

“Trump, Johnson ve Fabricant’ı geçin, yeni ve korkunç bir saç kesimi sahnede” başlıklı haberde milliyetçi EKRE partisi üyesi Rain Epler hakkında, “Peruk gibi görünse de, ‘foliküler alanda bir miktar (ama yalnızca bir miktar) gelişme olduğunu’ kabul etmesine rağmen, saçının gerçek olduğunu söylüyor” denildi.

Sosyal medyada Epler’in tarzının yayılmasından kısa süre sonra binlerce yorum yapıldı. Bir sosyal medya kullanıcısı “Yılın saç kesimi Estonya’dan Rain Epler’e gidiyor” derken bir başka kullanıcı ise “Bu adama ne olduğu anlaşılana kadar Estonya’daki tüm siyasi sürecin durdurulmasını talep ediyorum” dedi.

SAÇ STİLİ, TUMRP’I HATIRLATTI

Makaleye göre, Epler’in başbakanlığa yükselme ihtimali oldukça zayıf iken, Estonyalı siyasetçinin saç stilinin hatırlattığı eski ABD Başkanı Donald Trump’ın 2024 Başkanlık seçimlerinde hakkındaki soruşturmalara rağmen aday olmak istediği de hatırlatıldı.

Eski ABD Başkanı Trump ile Eski İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın saç stilleri de uzun süre ülkeleri kadar dünya gündemine de damga vurmuş ve çoğu zaman alay konusu olmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir